EMİRDAĞ’DA GELECEĞE NEFES OLDUK

Güncel / Haberler

EMİRDAĞ’DA GELECEĞE NEFES OLDUK


Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü tarafından koordine edilen “Geleceğe Nefes” kampanyası kapsamında yurt genelinde düzenlenen etkinlikte 11 Milyon fidan saat 11:11’de toprakla buluştu. Cumhurbaşkanlığı tarafından desteklenen proje kapsamında 81 ilde eşzamanlı düzenlenen etkinliklerle iki ayrı dalda dünya rekoru kırılması bekleniyor.


Kampanya kapsamında Emirdağ ilçemizde düzenlenen programa; Emirdağ protokol üyelerinin yanı sıra öğrenciler ve vatandaşlarımız katıldı.


Emirdağ’da son yılların en büyük ağaç dikme faaliyeti olarak kayda giren programda 11.111 adet fidan toprakla buluştu. Belediye Başkanımız Serkan Koyuncu etkinliğe katılanlara özel ilgi gösterirken; öğrencilerle binlerce ağacın toprakla buluşmasına şahit oldular. 


Konuyla ilgili Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu; “Emirdağ en özel günlerinden birini yaşıyor. Tüm Türkiye’de aynı anda Emirdağ’da da ağaçlarımız toprakla buluştu. Belediyemizin tüm imkanlarını seferber ettiğimiz bu özel günde emek veren herkese teşekkür ederim. Önümüzdeki yıl aynı saatte aynı yerde buluşmak üzere...’ dedi.