Taziyelere Yemek Gönderiyoruz

Emirdağ Belediyesi tarafından taziyeler (ölen kimsenin yakınlarına başsağlığı dilemek) için uygulanan hizmetler devam ediyor. İlçe içi ve ilçe dışında yaşayan Emirdağlılara, taziyelerinde verilecek olan hizmet ağını genişleten Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar KARGIN, yaptığı hizmetlerle her kesimin takdirini topluyor.

Emirdağ Belediyesi tarafından taziye hizmetleri ile ilgili olarak yapılan açıklamada; "Emirdağ Belediyesi olarak başlattığımız yeni hizmetimiz ile cenaze yakınlarının acılarına ortak olmak için cenaze evlerine ilk gün, Aşevi çalışanlarımız tarafından hazırlanan yemekleri gönderiyoruz. Cenaze evlerine yemek göndermek gibi taziye hizmetlerimizin genel olarak asıl amacı da, acılı günlerinde böyle işlerle uğraşamayacak halde olan hemşerilerimize bir nebze olsun destek olmaktır" ifadelerine yer verildi.

Taziye kültürünün Emirdağlılar için çok önemli bir yere sahip olduğunu belirten vatandaşlar ise, "Emirdağ Belediyesi son dönemlerde gerek erkek ve kadınlar için ayrı ayrı yaptıkları taziye evleriyle, gerekse taziyelerde ve defin işlemlerinde uyguladıkları hizmetlerle acılı günlerinde hemşehrilerimize destek oluyor. Cenaze yakınlarının acılarına ortak olmak için başlatılan uygulama çerçevesinde cenaze evlerine ilk gün Emirdağ Belediyesi yemek gönderiyor. Böyle acılı günlerinde Emirdağ halkına desteklerinden ötürü Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar KARGIN başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.