BAŞKAN KARGIN’IN KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJI

Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın, 14-20 Nisan tarihleri arasında kutlanacak olan Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) insanlık alemine bir kurtuluş müjdecisi olarak gönderildiğini ifade eden Başkan Kargın, O’nu örnek alarak yaşamanın önemine değindi.

Başkan Kargın, yaşantısıyla ve ahlâkıyla insanlığa örnek olan Hz. Muhammed’in (SAV) kardeşlik, barış, huzur ve mutluluk dolu mesajlarının günümüzde de ne kadar önemli ve anlamlı olduğunu hatırlattı.

Başkan Kargın, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Her yıl değişik temalarla kutlanan, Kutlu Doğum Haftasının bu yılki teması Güven Topluluğu oldu. İnsanlarımızın birbirine güvenmesi, birbirine daha çok bağlı olması da günümüzde ne kadar önemli olduğu ortadadır. Türk Milleti tarihler boyunca birbirine güvenen ve bu güven sayesinde nice zaferlere imza atmış bir topluluktur. Millet olarak güvenin yegâne kaynağı olarak da Yüce Allah görmüşüzdür. Hz. Muhammed (S.A.V.), her şeyden önce güvenilir bir insan, güvenilir bir baba, güvenilir bir eş, güvenilir bir arkadaş, güvenilir bir dosttur. Akrabaya, komşuya, ticarette muhatap olduğu insanlara, idaresi altındaki Müslümanlara güven veren, özü sözü bir, sadık insandır. Hâkimliği, komutanlığı, imamlığı, risaleti güven üzerine kuruludur. Günümüzde de O’nu örnek alarak yaşamak ve O’nun yolunda ilerlemek bizlerin en büyük ideali olmalıdır.

Güvenli bir toplum ve güvenli bir yönetime sahip olmak adına Peygamberimizin kutlu doğumunu kutluyor, tüm Türk-İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum.”