Elle Kumandalı Akülü Vakumlu Süpürge Aracı İlçemize Hayırlı Olsun.

Elle Kumandalı Akülü Vakumlu Süpürge Aracı İlçemize Hayırlı Olsun.

Belediyemiz bünyesine kazandırılan iki adet elle kumandalı, akülü, vakumlu yol süpürge aracı şehir merkezinde hizmet vermeye başladı.

Emirdağ Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde görev yapacak olan vakumlu süpürge aracı ilçemizdeki cadde, sokak ve geniş meydanlarda çöp v.b. atıkları vakumlayıp çöp haznesine alarak cadde ve sokakların temiz olmasına yardımcı olacaktır. Süpürge aracı, Belediye hizmetinde modern temizliği ön plana taşıyacaktır.

Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar KARGIN yaptığı açıklamada, Belediyecilikte dört mevsim yapılması gereken görevler olduğunu vurgulayarak, “Şu anda yaz mevsimi dönemine girmiş bulunuyoruz. İlçemize gelecek olan gurbetçi vatandaşlarımız ile birlikte ilçe nüfusumuz artmaya başlayacaktır. Cadde ve sokaklarda, park ve bahçelerde artmaya başlayacak olan çevre kirliliğinin önüne geçebilecek, daha hızlı ve verimli bir çalışma sergileyebilmek, kısacası daha temiz bir Emirdağ için modern teknolojiyi kullanmak gerektiğine inanıyoruz. O yüzden, temizlik araç filomuza iki makine daha ilave ettik. Araç filomuza katılan bu araçların İlçemize hayırlı olmasını dilerim.”dedi.