Perşembe, 23 Mayıs 2019

Emirdağ Belediyesi "Hıdırellez ve Çocuk Şenliği" düzenlendi.

Emirdağ Belediyesi  "Hıdırellez ve Çocuk Şenliği" düzenlendi.

 

            Emirdağ Kültür Parkında düzenlenen programda, şişme oyun parkları, palyaçolar, meslek atölyeleri, balon şovları, çocuklar için yüz boyama yapılırken pamuk şeker, etli pilav ve ayran ikramı yapıldı.

 

            Çocuklara çeşitli hediyelerin dağıtıldığı program sayesinde çocuklar eğlenceli bir hafta sonu geçirdi.

 

            Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın etkinliğin sosyal aktivitelerden uzak kalan çocuklar için organize edildiğini kaydetti.

 

            Başkan Kargın  "Bu uygulama ile kültürümüzün vazgeçilmezi olan ve çocukluğumuzdan beri bize hikayelerle anlatılan, Hıdır’ın havada ve karada, Ellez’in de denizlerde, yardıma muhtaç olanlara (imdat isteyenlerin) yardıma yetiştiğine her 6 Mayıs da Anadolu'da ulu bir çınar altında buluştuklarına inanılan ve Anadolu'da büyük bir coşkuyla kutlanan Hıdırellez bayramını kutlarken sosyal aktivitelerden uzak kalan çocuklara yönelik etkinlikler yapıyoruz." dedi.

 

            Emirdağlı vatandaşlarımızın yoğun ilgi gösterdiği programda miniklerin gösterileri sırasında aileleri ellerinde fotoğraf makineleri ve kameralarla, çocuklarının kültür parkındaki dakikalarını ölümsüzleştirmek için adeta yarıştılar. Çocukların mutlulukları yüz ifadelerinden okunurken; şimdiden bir sonraki Çocuk Şenliği’ni iple çekeceğe benziyor.