BÜYÜK ATATÜRK'Ü ÖZLEMLE ANIYORUZ

Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ ün ebediyete intikalinin 79. yıl dönümü sebebiyle bir basın açıklamasında bulundu. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasına ve onun mirası olan Cumhuriyet’e her zaman sahip çıkıp, ülkülerine ve hedeflerine ulaşabilmek için her zaman gayret sarfedeceklerini dile getiren Başkan Kargın, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi.

''Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk 'ü sonsuzluğa uğurladığımız günün yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnet duygularımızla anıyoruz.

Büyük Önder, her şart altında insanımıza güvenilmesi gerektiğini, milletimizin neleri başarabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Başarıları, eserleri ve geleceğe yönelik yüksek öngörüleriyle Atatürk, Türk milletinin yazgısını ve tarihin akışını değiştirmiş, insanlığın yetiştirdiği büyük kişilikler arasındaki unutulmaz yerini almıştır.

Büyük milletimizin canından değerli bildiği vatan topraklarını parçalamaya yeltenenleri, binlerce yılda oluşturduğumuz kutsal değerleri çiğneme cüreti gösterenleri, “geldikleri gibi” gönderen bir iradeye liderlik yapan ve bütün dünya ülkelerine de timsal olan bu devlet adamına çok şey borçlu olduğumuzu asla unutmamalı ve unutturmamalıyız.

Atatürk, hayatı boyunca sürdürdüğü bağımsızlık ve uygarlık mücadelesindeki tüm gücünü Türk ulusuna olan inancından ve güveninden almıştır. Bizler de bugün üzerimize düşen sorumlulukların bilinciyle Atatürk’ün ilke ve inkılapları ile hiç sönmeyecek bir meşale misali aydınlattığı uygarlık yolunda, kararlı ilerleyişimizi sürdürmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Tarihin her evresinde kendisini parçalamaya, yok etmeye çalışanlar karşısında, ihanetlere, isyanlara ve her türlü kirli oyuna rağmen birlik olmayı başarmış bir milletin mensupları olduğumuz ve bugün de hiçbir güce boyun eğmeyeceğimiz çok iyi bilinmelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 79. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk' ü ve dava arkadaşlarını, vatanı uğruna canlarını feda etmiş şehitlerimizi, gazilerimizi şükranla, minnetle ve saygıyla anıyoruz.''dedi.