Perşembe, 17 Ocak 2019

EMİRDAĞ BELEDİYESİ'NDEN SAĞLIKLI GÜNLER KONFERANSI

 

 

Emirdağ Belediye Başkanlığı ve Acıbadem Eskişehir Hastanesi ortak protokolünde ve işbirliğiyle Emirdağ’da ‘’Sağlıklı Günler’’ konferansı düzenliyor.

Emirdağ Belediye Başkanlığı ve Acıbadem Eskişehir Hastanesi işbirliğiyle , her ay düzenli bir zaman aralıklarıyla  alanında uzman doktorlar tarafından Emirdağlı vatandaşlarımıza sağlıklı yaşam hakkında konferans verileceği bildirildi. Bu çerçevede 24 Kasım 2017 Cuma Günü Saat:14.15 itibariyle Emirdağ Belediyesi’nin çok amaçlı kullanılan nikah salonunda ‘’Diyabet ile Yaşamak’’ konulu konferans gerçekleşecek.

‘’Diyabet ile Yaşamak’’ adlı sağlıklı günler konferansına konuşmacı olarak Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Dr. Osman SON’un katılacağı bildirilirken , konferansın sağlık söyleşisi şeklinde yapılacağına değinildi.Ayrıca sağlıklı günler kapsamında düzenlenecek olan konferansa katılacak olan vatandaşlarımızın Saat:14.00 ile 14.15 arasında şeker ölçümlerinin de yapılacağı söylendi.

Konuyla alakalı bir açıklamada bulunan Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar KARGIN, Acıbadem Hastanesi işbirliği ile düzenlenecek konferansların seri olarak yapılacağını belirterek,”Sağlık konularında vatandaşlarımızın bilinçlenmesi, tedbirlerin alınması ve uzmanların tavsiyelerine yer verilmesi için etkinliklerimizi başlatıyoruz.”dedi.Sağlık konferanslarının  vatandaşlarımız için önem arz ettiğini söyleyen Başkan KARGIN, düzenlenecek olan ‘’Sağlıklı Günler’’konferansına bütün halkımızı davet etti.