Cumartesi, 19 Ocak 2019

BAŞKAN KARGIN MÜSLÜMAN ALEMİNİN MEVLİD KANDİLİNİ TEBRİK ETTİ

Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar KARGIN Mübarek Mevlid Kandili münasebetiyle bir açıklamada bulundu.
“Müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderilen Hz. Muhammed (SAV)’in 29 Kasım 2017 Çarşamba Gününü Perşembeye bağlayan gece, Rabiülevvel ayının on ikinci gecesi dünyaya teşriflerinin yıl dönümü olan Mevlid Kandilini bir kez daha idrak etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirten Başkan Kargın, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi.
 
"Bilindiği gibi Hz. Muhammed'in (S.A.V) getirdiği din ve bizlere verdiği mesajlarla karanlıklar aydınlığa, nefretler sevgiye dönüşüyor. Bugün, hepimizin üzerinde durması gereken şey de, O’nun güzel ahlakı ve bizlere öğrettikleri olmalıdır. Bugün tüm kırgınlıklar, yerini sevgi ve hoşgörüye bırakmalıdır. İslam âlemi olarak bu gece de, O’nun yüzü suyu hürmetine dualar ederek, O’nun sevgisi etrafında kalplerimizi birleştirmeliyiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle Sevgili Peygamberimizin dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olan Mevlid Kandilinin tüm insanlığa sevgi, huzur, barış ve kardeşlik getirmesini diliyor, başta Emirdağlı hemşerilerim olmak üzere, bütün İslam aleminin Mevlid kandillerinin mübarek olmasını diliyorum.''