EMİRDAĞ BELEDİYE BAŞKANLIĞI HZ. MEVLANA'YI ANMA GECESİ DÜZENLEYECEK

Eskişehir Mevlevihanesi Kültür Derneği ile Emirdağ Belediyesi işbirliği ile  Mevlana Celaleddin Rumi'nin Hakk’a vuslatı olan ‘Şeb-i Arus’un 744’üncü yıl dönümü dolayısıyla  bir anma programı düzenleyecek.Şair,emekli öğretmen Fikret AKIN tarafından sunulacak olan program,17 Aralık Pazar günü Emirdağ Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşecek.

Başkan Kargın’dan  Şeb-i Arus'a davet 
Anma gecesine tüm  halkımızı davet eden Başkan Kargın “Mevlana Celaleddin Rumi, güzel olan her şeyi içinde barındıran yüce şahsiyetlerden biri olarak, bu topraklara eşsiz değerler kazandırmıştır. Hz. Mevlana gibi ölümü yaradan ile buluşma, bir düğün gecesi olarak gördüğümüzde; hayat bile ayrı bir anlam kazanacaktır. Mevlana'ya sahip olmak bu ülke ve bu millet için dünyada eşi benzeri olmayan yegane bir zenginliktir. Bizi biz yapan tüm değerlerimizi yaşattığımız gibi tasavvuf felsefesinin büyük alimi Hz. Mevlana'yı da gelecek nesillerle buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.  

Belediye Başkanı Uğur Serdar KARGIN , 17 Aralık Pazar  günü saat 19.30’da Kültür Sanat Merkezinde  gerçekleşecek anma gecesine tüm halkımızı davet etti.