EMİRDAĞ BELEDİYESİ SOSYAL TESİSLERİNDE İLK İFTAR HEYECANI

Emirdağ Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen İftar yemeği, Ramazan ayının ilk günü Emirdağ Belediyesi Sosyal Tesislerinde verildi.

Emirdağ Belediyesi’nin hayırsever vatandaşlarla işbirliği halinde geleneksel hale getirdiği iftar yemeğine , vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Emirdağ Belediyesi’nin en önemli sosyal belediyecilik faaliyetlerinden biri olan ve her yıl düzenlenerek geleneksel hale getirilen iftar yemeği, Emirdağ Belediyesi Sosyal tesislerin içinde bulunan Aşevi'nde, Ramazan ayı boyunca her gün yemekler yapılacak ve vatandaşlara ikramda bulunulacak.

HAYIRSEVERLERİN TERCİHİ

Emirdağ Belediyesi tarafından kurulan Aşevi, ilçedeki hayırseverlerin birinci tercihleri arasında yer alıyor.

Ramazan-ı Şerif ayı nedeniyle iftar vermek isteyen vatandaşlara Belediye Aşevinde değişik alternatifler de sunuluyor. Et yemeğinden sebze yemeğine, kuru bakliyatlardan tavuk yemeklerine kadar değişik hazırlanan yemek listeleri vatandaşların hizmetine sunuluyor.

İftar vermek isteyen hayırseverler ihtiyaç listesini Aşevine teslim etmesinin ardından yemeklerin pişirilmesi, dağıtılması Belediye Aşevi personeli tarafından yapılıyor. İftar yemekleri Belediye Sosyal tesislerinde dağıtımı yapıldığı gibi gelemeyen yaşlı, özürlü ve ihtiyaç sahiplerinin de evlerine servis ediliyor.