Cuma, 18 Ocak 2019

EMİRDAĞ BELEDİYE BAŞKANI UĞUR SERDAR KARGIN'IN 19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI MESAJI

 

Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma Gençlik ve spor Bayramı dolayısı ile bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Kargın mesajında şu ifadelere yer verdi:
"Türkiye Cumhuriyeti, 19 Mayıs 1919'da başlayan ve başta Mustafa Kemal Atatürk ve Yüce Milletimizin tüm fertlerinin göstermiş olduğu topyekûn bir direniş ve bağımsızlık mücadelesi sonunda kurulmuştur.
19 Mayıs 1919 tarihi, Türk Milletinin adeta yeniden doğduğu ve aziz milletimizin gönlünde çok önemli bir yere olduğu bir gündür.
İlk adımı 19 Mayıs 1919’da atılan Milli Mücadele süreci içerisinde Türk Ulusu, Büyük Önder Atatürk’ün önderliğinde başlatılan var olma mücadelesini emsalsiz bir zaferle, uğrunda binlerce şehit vererek sonuçlandırmış, bağımsızlık mücadelesini kazanmıştır. 
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk Gençliğine bayram olarak armağan edilen bu anlamlı gün, günümüzle yarınımız arasındaki köprü olan gençliğimizin, aydınlık yarınları ve Türkiye Cumhuriyeti’nin teminatıdır.
Atatürk'ün güvendiği ve Türkiye Cumhuriyeti'ni emanet ettiği gençliğimize güveniyor, bu duygu ve düşüncelerle, tüm gençlerimizin ve halkımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. Başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm Şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum.”