Cuma, 19 Temmuz 2019

EMİRDAĞ BELEDİYESİ YAZ SPOR OKULU KAYITLARI BAŞLADI

 

Emirdağ Belediyesi Yaz Spor Okulları kayıtları 12 Haziran 2018 Salı Günü başladı.

8-14 yaş arası çocuklara yönelik olarak düzenlenecek olan Emirdağ Belediyesi Yaz Spor Okulları için kayıtlar 12 Haziran 2018 Salı günü başladı. Çocukların zihinsel ve bedensel gelişimleri ile sosyalleşmelerine katkı koymak, ayrıca yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla hayata geçirilen Yaz Spor Okulları kapsamında eğitmenlerimiz tarafından futbol ve basketbol branşlarında eğitim verilecek.

Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar KARGIN yaz spor okullarının önemine değinerek açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Sağlıklı nesillerin yetişmesi bizlerin görevidir. Bizler bireylerin spora eğilimli olması ve daha dinç yaşaması için sporun son derece önemli olduğunu düşünerek bu kurslarımızı düzenliyoruz. Bu etkinliklerin hepsi sosyal sorumluluk projesidir. Emirdağ Belediyesi olarak sosyal alanda birçok hizmet sunarak çocuk ve gençlerin sağlıklı bir şekilde yetişmesine katkı sağlamak istiyoruz. Bu yüzden yaz spor okulları geleneksel hale getirerek bu tip faaliyetlerin çocukların zihinsel ve fiziksel gelişime katkı sağlaması için devam etmesini diliyoruz.’’ dedi

Yaz Spor Okulları’na katılmak isteyen vatandaşların başvuruları Hilal Masada alınmaya başlandı. Kayıtlar 30 Haziran 2018 tarihinde sona erecektir.