EMİRDAĞ BELEDİYE BAŞKANI UĞUR SERDAR KARGIN’IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar KARGIN 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir açıklamada bulundu.

''Birliğin, beraberliğin ve azmin zaferi ulusumuza kutlu olsun'' diyen Başkan Kargın açıklamalarında şu ifadelere yer verdi.

''Gazi Mustafa Kemal ve dava arkadaşları öncülüğünde yapılan kurtuluş mücadelesi 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle zirveye tırmanmış ve burada söken zafer şafağı son yurdumuzun talihini, kaderini ve akıbetini aydınlatmıştır.

Böylelikle Türk milletinin varlığına kast eden emperyalist mihraklara ve taşeronlarına Dumlupınar’da acı ve kati bir ders verilmiştir. 30 Ağustos; köşeye sıkışmış, işgale uğramış, bağrı delinmiş, yoksul düşmüş, darda kalmış, şehit olmuş ve canı yanmış bir milletin neleri başarabileceğini, hangi zorlukları ve engelleri aşabileceğini net olarak göstermiştir.

Esaretin reddi, boyunduruğun defi, köleliğin ve bağımlılığın tarihe gömülmesi elbette 30 Ağustos faziletinin ve kahramanlığının destansı bir sonucu olmuştur. Unutulmamalıdır ki; 30 Ağustos Zaferi, Türk ordusunun milletiyle tam olarak birleşmesinin ve bütünleşmesinin eseri olarak hepimizin haklı gururu olarak tarih sahnemizin derinliklerinde yer almıştır.

Bu duygu ve düşüncelerle, kutsal vatanımızın varlığı ve bağımsızlığının dünyaya kabul ettirildiği 30 Ağustos Zaferi’nin 96. yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün kurucu kahramanları; büyük Türk milleti için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnet duygularımla anıyorum.

Manevi huzurlarında, aziz milletimizin ve bütün kahramanlarımızın mukaddes hatıralarını yad ediyor, en derin hürmet ve sadakat hislerimle Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum.'' dedi.