Cuma, 22 Mart 2019

BAŞKAN KARGIN’IN REGAİB KANDİLİ MESAJI

 

Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın, Türk-İslam aleminin Regaib Kandilini kutlayarak ve hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Başkan Kargın, Regaib kelimesinin, istemek, arzu etmek, meyletmek ve onu elde etmek için çaba sarf etmek anlamına geldiğini hatırlatarak, “Regaib rahmeti bereketi ve mağfireti bol üç ayların manevi iklimine girildiğine dikkat çeken bir habercisidir” dedi.

Başkan Kargın, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Regaib Kandili her türlü arzularımızı, isteklerimizi, emel ve tutkularımızı rağbetlerimizi iyiye doğruya güzele faydalı olana hakka ve hakikate Regaibimizi Rabbimize yöneltme bütün işlerimizi onun rızasına uygun hale getirme çabasıdır. Kandil ve bayram gibi günler toplumu birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma içinde tutar. Bu kutsal geceler sevginin merhametin affetmenin ve bunlar yolu ile yücelmenin sebebi olur. Kardeşliğin, çıkarsız saygı ve sevginin yaşandığı bu günde, Regaib gecesinin ayrı bir kıymeti vardır. Allahü teâlâ, bu gecede, müminlere, ragibetler yani ihsanlarda ve ikramlarda bulunur. Bu geceye hürmet edenleri affeder. Bu gece yapılan dua kabul olur, namaz, oruç, sadaka gibi ibadetlere, sayısız sevaplar verilir. Bu mübarek günün tüm Türk İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ederim.” dedi