Perşembe, 17 Ocak 2019

BAŞKAN KARGIN’DAN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

 

Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Atatürk’ün ‘Beni Türk Hekimlerine emanet ediniz’ sözünün çok doğru bir söz olduğunu belirten Başkan Kargın, Türk Hekimlerinin gösterdiği başarılı çalışmalarının göz ardı edilemeyeceğini ifade etti.

 

İnsanlık tarihinin en eski mesleklerinden birin de hekimlik olduğunu belirten Emirdağ Belediye Başkanı Uğur Serdar Kargın, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Hekimlerimizin çalışmalarında zaman mefhumu diye bir şey yok. Başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın özverili çalışmalarından dolayı kutlarım. Hekimlerimiz gerçekleştirilen tüm hizmetlerde insan odaklı hizmet anlayışı benimsemektedirler. Hekimlerimizin yüreklerindeki insan sevgisi ile hastaların kendilerine gösterdikleri küçük bir tebessüm bile onlar için eminim ki birçok ödülden daha önemlidir. Hekimlerimiz ve diğer sağlık çalışanlarının karşılaştıkları zorluklara göğüs gererek bu saygın ve onurlu mesleği büyük bir özveriyle yürüttüklerini biliyorum. İnsanı yaşatmayı, insanlığa daha nitelikli bir yaşam sunmayı amaç edinen, bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük özveriyle yerine getiren hekimlerimiz ve bütün sağlık çalışanlarının '14 Mart Tıp Bayramını' kutluyorum.”